16

Odp: Obsługa sterownika DMX

michal-olszewski napisał/a:

Sterownik DMX obsługuje się zazwyczaj oburącz (z tego co zauważyłem, nie wiem bo nigdy nie obsługiwałem). Niektórzy realizatorzy używają też czoła. Głowy czoła - dla jasności. Ale to tylko wtedy jak kończyny górne wolne mają zajęte obsługą peryferium zwanego "myszą" i/lub "gładzikiem" w celu wysłania floty torpedowców ku zdobyciu Nowej Galaktyki! To tyle tak z grubsza. Pozdr.

Nie zgadzam sie z szanownym przedmowca  big_smile .Ja osobiscie widzialem sterowniki obslugiwane rowniez noga,a co do przypadku obslugiwania czolem,gdy konczyny gorne sa zajete,to zgoda poza tym,ze zwykle sa zajete innym peryferium niz myszka badz gladzik  big_smile .To ma swoje zalety,poniewaz zwykle w pakiecie jest automatyczny blackout swiatel/operatora oczywiscie pod warunkiem odpowiednio wczczesniej spozycjonowanego czola  big_smile .

Ostatnio edytowany przez bob34 (2013-03-14 13:21:39)

17

Odp: Obsługa sterownika DMX

A tak juz na powaznie proponuje zaczac od wypozyczenia jak najprostszego sterownika dmx typu /jeden kanal-jeden suwak/ ,zaadresowac urzadzenie,ktore tam masz na adres 1 i po kolei podnosic te suwaki.Wtedy sam wykminisz o co w tym chodzi kolego.Jesli nie to proponuje przeadresowac to urzadzenie na adres 2 i powtorzyc operacje.Powinienes wowczczas w duzym skrocie zalapac o co chodzi z tym protokolem DMX.

PS.Do Sensej-a:Pozdrowienia dla kolejnego wielbiciela Harnasia...znad Harnasia  big_smile .

Ostatnio edytowany przez bob34 (2013-03-15 07:17:31)