31

Odp: taniej taniej coraz lepiej.

Powiesisz głowę na lince i po ruszeniu pan/tilt poznajesz znaczenie określenia "moving head". Niestety w Polsce liczy się, żeby zrobić jak najtaniej, mało kto dba o bezpieczeństwo. Druga sprawa: montaże często są robione na ostatnią chwilę, i wtedy zamiast zamontować coś bezpiecznie, ustawia się żeby tylko było i działało.

Ostatnio edytowany przez lamp_art (2012-06-17 12:58:57)

32

Odp: taniej taniej coraz lepiej.

zasadniczo rzecz ujmując bardzo dużo zależy od Nas. W końcu to my godzimy się bądź nie na takie rozwiązania. Mi często zdarza się, że nie godzę się na zbyt dużą ilość lamp, ze względu na obciążenie, długość kraty bez podparcia itd. Nie zgadzam się na schowanie nogi od dżiniaka " bo brzydko wygląda ". Oczywiście osoby którym to komplikuje zycie kurwią na mnie, dzwonią do przełożonych itp. jednak gdy coś się stanie to pierwszymi w kolejce do szukania winnych będziemy MY. Zatem albo sami zmienimy mentalność i sposób pracy, albo nadal będzie byle jakość.

33

Odp: taniej taniej coraz lepiej.

Niestety, jeśli będziesz robił problemy, to następnym razem wezmą inną, "tanią" firmę, która zrobi tak jak organizator sobie życzy sad Polska mentalność. "Ja jestem organizatorem, ja wiem lepiej, masz robić jak Ci mówię, bo kim jesteś, żeby mnie pouczać. Tyle imprez już zrobiłem i wszystko było ok..."

34

Odp: taniej taniej coraz lepiej.

lamp_art napisał/a:

Niestety, jeśli będziesz robił problemy, to następnym razem wezmą inną, "tanią" firmę, która zrobi tak jak organizator sobie życzy sad Polska mentalność. "Ja jestem organizatorem, ja wiem lepiej, masz robić jak Ci mówię, bo kim jesteś, żeby mnie pouczać. Tyle imprez już zrobiłem i wszystko było ok..."

Jesteśmy tymi, którzy jeszcze przed organizatorem dostaną opr za źle wykonany montaż i tłumaczenie prokuratorowi, że 'organizator tak chciał' będzie nieprofesjonalnym, bo w odpowiedzi usłyszymy "trzeba było kierować się własnym rozumem..."

35

Odp: taniej taniej coraz lepiej.

Mikey: jestem zwolennikiem profesjonalizmu w pracy smile I wolę nie zrobić sztuki niż zrobić na odwal. Żeby nie było smile
Niestety musimy walczyć z bezmyślnymi organizatorami, czasem technikami z którymi pracujemy, żeby dobrze wykonać swoją pracę.

36

Odp: taniej taniej coraz lepiej.

Również jestem zwolennikiem profesjonalizmu, sam osobiście starłem się kilka razy z organizatorami... nawet o głupie barierki przed sceną które miały uchronić przed wejściem małych dzieci pod scenę...

37

Odp: taniej taniej coraz lepiej.

ważne jest podejście, trzeba poprostu dobrze argumentować swój sprzeciw. W końcu organizator też nie chce by krata zleciała na głowę jego klienta, trzeba mu to dobrze wyjaśnić i tyle. Poza tym jest coraz więcej agencji, organizatorów którym tłumaczyc nie trzeba bo sami wiedzą jakimi prawami rządzi się technika sceniczna

38

Odp: taniej taniej coraz lepiej.

trzeba przesłać do laptopa lub telefonu wszelkie zdjęcia i filmiki z tego typu wpadek, opisać sobie zgodnie z powodem dla którego konkretny element zawiódł, w razie wyjątkowo upartego organizatora wyłożyć kawę na ławę smile

39

Odp: taniej taniej coraz lepiej.

Ciekawe czy dowiemy się dostatecznie wiele o Toronto
http://www.thestar.com/news/article/121 … -cancelled

40

Odp: taniej taniej coraz lepiej.

Ja uważam, że największym problemem są właśnie te firmy, które mówią "zrobimy taniej". Ile razy widzi się dach z "kupą" sprzętu powieszony na żółtych pasach do mocowania ładunku kupionych na stacji benzynowej za 40zł, zabezpieczony 4 odciągami do szpilek wbitych w grząski grunt, które da się wyjąć ręką.
Najgorsze jest to, że niektóre z takich firm zbroją się i idą w coraz większe i poważniejsze tematy, ale poziom wiedzy i wyobraźni nie idzie z tym w parze. Jak przy małym dachu 8x6m jeszcze to wszystko przejdzie, to wyobraźcie sobie w ten sposób zamontowany dach 16x12...
To samo tyczy się światła - tu pytanie do Panów realizatorów - ile razy mieliście tak, że sprzęt się zgadzał, ale o zgrozo cięzkie głowy wisiały na hakach flasha za 5zł, podłączone były białymi zwisającymi, bądź naciągniętymi do granic możliwości przedłużaczami z castoramy a rozdzielnia to typowa budowlanka? Do tego pewnie doszła jakaś belka z głowami na kracie tri 10m ugięta do granic możliwości i wisiała na wciągarkach bez atestu za 150zł z allegro?
Już nie mówiąc o namiocikach jako FOH. Sam miałem raz taka sytuację, stał sobie taki namiocik i pod nim pare podestów, żeby wejść to co wyższy musiał się schylać. No ale trzeba było tam upchać gma1 full, follow spota, stół od dźwięku i jakieś laptopy do laserów. Jakoś weszło, ale jak lekko zawiało sznureczki zabezpieczające namiocik się zerwały, sam odleciał przewracając spota na grandme (na szczęście trafił w blache i skończyło sie na wgnieceniu) i bonusowo rozwalił matrycę w laptopie. Winnych oczywiście nie było, bo obsługa sceny dawno spała w domu 200km od miejsca imprezy...

Problem jest, że na końcu nikt na to wszystko nie patrzy, impreza się odbyła, klient zaoszczędził pieniądze...

41

Odp: taniej taniej coraz lepiej.

KacperP napisał/a:

lub kapela będzie domagała się usunięcia nóg statywów

skąd ja to znam

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg

42

Odp: taniej taniej coraz lepiej.

avekamil napisał/a:
KacperP napisał/a:

lub kapela będzie domagała się usunięcia nóg statywów

skąd ja to znam

Powiem tak... nie każda kapela to Genesis, a niektórzy bardziej jak inni.  hmm

43

Odp: taniej taniej coraz lepiej.

http://muzyka.wp.pl/gid,659839,page,10, … leria.html

Polska Strona Programu FreeStyler
http://freestylerdmx.cba.pl
http://www.jwlight.pl

44

Odp: taniej taniej coraz lepiej.

błędy zawsze się zdarzają i każdemu...
czasem to brak wiedzy i umiejętności czasem odwrotnie rutyna
bywa że zmęczenie czy pośpiech bywa że zwykła nieuwaga
albo człowieka rozproszy jaka dziewczyna w letniej sukience...
...
grunt to uczyć się na błędach i to najlepiej oczywiście na cudzych a do tego takich w wyniku których nikt nie dostaje beamem w plecy...
...
kojarzycie festiwal w Bethel?
słynna sztuka - tam dla przykładu nie zadziałała scena obrotowa  pomysł samego Chipa Moncka
oczywiście to inna skala i inne skutki...
ale idzie mi o to że nawet najlepsi nie unikną błędu
jest to też niezły przykład kłopotów z organizatorami ;-)
...
uczyć się - powiedział Lenin, lenić się - usłyszeli towarzysze

45

Odp: taniej taniej coraz lepiej.

KacperP napisał/a:

Ciekawe czy dowiemy się dostatecznie wiele o Toronto
http://www.thestar.com/news/article/121 … -cancelled

myślę że się dowiemy - póki co krótkie info kompilacja z kanadyjskiej prasy:

W katastrofie zginął 33 letni brytyjski technik - Scott Johnson (*)

Scott zajmował się perkusją - sam również był perkusistą.

Pracował z wieloma brytyjskimi zespołami - był cenionym specjalistą...

Został zgnieciony konstrukcją dachu a jego ciało odnaleziono po 4 godzinach od katastrofy.
...
Trzy inne osoby z ekip technicznych zostały ranne - 45 latek odniósł poważniejszy lecz nie zagrażający życiu uraz głowy (uderzenie fragmentem metalowej konstrukcji) i był hospitalizowany a dwaj inni ludzie odnieśli lekkie skaleczenia i zostali opatrzeni na miejscu.
...
Zgodnie z relacjami świadków technicy zespołu byli w trakcie konfiguracji sprzętu gdy około 16 lokalnego czasu, dach nagle runął na scenę. Według relacji świadków słychać było głośny trzask a następnie odgłosy przypominające grzmoty oraz wydawane przez metalowe blachy towarzyszące upadkowi dachu.
Warunki pogodowe były dobre - nie było wiatru zagrażającego konstrukcji.
Cześć techników zdążyła uciec lub zeskoczyć ze sceny, niektórym jednak niestety zabrakło na to czasu.
Stało się to zaledwie na godzinę przed planowanym wpuszczeniem publiczności.

Katastrofę badają urzędnicy Ministerstwa Pracy Ontario.
Ruiny badane są od niedzieli przez trzech inspektorów i dwu inżynierów budowlanych wyposażonych w inżynierskie plany sceny - poszukują oni bezpośredniej przyczyny katastrofy. (ta sama ekipa dokonała również stabilizacji sceny bezpośrednio po wypadku w sobotę)
Śledztwo toczy się również pod kątem zachowania norm bezpieczeństwa i prawidłowości wyszkolenia ekip technicznych.
Prowadzone jest również dochodzenie policyjne a rzecznik kanadyjskiej policji nie wyklucza że będzie się toczyć również sprawa karna.
...
Kanadyjskie media przypominają że w ostatnim czasie w Kanadzie było kilka poważnych katastrof scen  - szczególnie ubiegłoroczną lipcową katastrofę w Ottawie oraz katastrofę z 2009 roku w Big Jamboree Valley  którą spowodowała potężna wichura.

niesamowity tekst znalazłem w The Star - mówi on wiele o tym jak w gruncie rzeczy branża jest podobna na całym świecie:http://www.thestar.com/news/article/121 … -drum-tech

cóż wygląda na to że przekroczono jednak dopuszczalne obciążenie dachu
póki co śledczy przepytują cztery firmy http://www.thestar.com/news/article/121 … estigation

Ostatnio edytowany przez Moritor (2012-06-20 15:51:21)