16

Odp: Problem

A ja bym chciał się zapytać co jest używane. Co to za "konwerter", jaka "grandMA"? Co i z czym?

17

Odp: Problem

USB to też transmisja różnicowa smile I w dodatku ciężko ją zakłócić na odległości do 2 metrów. Chyba że przewód jest dłuższy, ale wtedy nie ma prawa to już poprawnie działać (patrz specyfikacja USB).
Jeśli już, to obstawiałbym iż port USB nie wydala z zasilaniem konwertera, bądź nie trzyma napięcia 5V.

Ostatnio edytowany przez tomcio (2012-04-22 12:05:46)

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

18

Odp: Problem

U mnie taki problem się też pojawia. Konwerter Dab System DMX. Co jakiś czas wszystko się zatrzymuje i gaśnie dioda na konwerterze. Wszystko staje i dopiero jak zrestartuje program lub wpinam od nowa konwerter zaczyna działać.  Uciążliwe to jest i dlatego teraz inwestuje w stolik schowteca 512.

19

Odp: Problem

z deszczu pod rynnę ;p ale moze przynajmniej nie bedzie przerywalo ;p

20

Odp: Problem

sorka za off top

coolibeer dotarł do Ciebie mail ode mnie? wink

21

Odp: Problem

Mikey napisał/a:

sorka za off top

coolibeer dotarł do Ciebie mail ode mnie? wink

Tak doszedł.

Janek jak się nie ma kasy na GM to trzeba sobie jakoś radzić wink

22

Odp: Problem

a masz konwerter z optoizolacją?
ja jak miałem zwykły z DAB to rozłączało mi jak coś działo się z prądem
jak kupiłem z optoizolacją problem zniknął totalnie

23

Odp: Problem

artmajster napisał/a:

a masz konwerter z optoizolacją?
ja jak miałem zwykły z DAB to rozłączało mi jak coś działo się z prądem
jak kupiłem z optoizolacją problem zniknął totalnie



A podasz pełną nazwę firmy konwertera z optoizolacją?

24

Odp: Problem

SEB system

25

Odp: Problem

No niestety kupiłem najtańszy i teraz wiem dlaczego tak się dzieje http://sklep.dab-system.com/Konwerter-USB-DMX512

26

Odp: Problem

no właśnie z tym najtańszym miałem takie jazdy że się rozłącza jak tylko coś działo się w sieci
np. lutownica w okolicy smile

27

Odp: Problem

Czyli który najlepiej kupić coby później nie było rozczarowania? Z Showteca 512 rezygnuje po wysłuchaniu kilku  minusów tego sterownika

28

Odp: Problem

i się wydało ile osób używa babci po tuningach smile

Co do opto i nie-otpo... - jak już ktoś napisał z opto zabezpiecza komunikacje Konwerter - usb - PC - testowane przez wiele lat na starym martinowskim LJ 2.5.

29

Odp: Problem

Czyli 'grandMA' jest 'podwawelska' ( krakowana wink ), konwerter z innej bajki, ale jak jest z nim "problem", to niesłusznie wrzuca się to do grupy tematów grandMA.

Ostatnio edytowany przez KacperP (2012-04-23 08:37:30)

30

Odp: Problem

ja z przetworniczkiem używałem Vectora
MA nie bardzo mi pasuje

coolibeer mówimy ciągle o przetworniku czy już o sterownikach?