46

Odp: Catering to twój WRÓG! - nie dajcie się omamić dobrą szamką... :)

przesz to szlag jasny powinien trafić, przeszło dwa jak nie trzy razy więcej mocy było pobierane niż taka 'listewka' może w ogóle uciągnąć

47

Odp: Catering to twój WRÓG! - nie dajcie się omamić dobrą szamką... :)

Mikey powinien, ale niestety nie trafił.... i jeszcze na trawie...

Polska Strona Programu FreeStyler
http://freestylerdmx.cba.pl
http://www.jwlight.pl

48

Odp: Catering to twój WRÓG! - nie dajcie się omamić dobrą szamką... :)

rozbroiły mnie cienkie przewodziki i sposób uporania się z małą ilością gniazd..., jeszcze gruby przewód na końcu listwy sugeruje urządzenie które może pobierać co najmniej 2kW tongue

Ostatnio edytowany przez Mikey (2012-04-07 18:39:33)

49

Odp: Catering to twój WRÓG! - nie dajcie się omamić dobrą szamką... :)

NIE NIE ROBIŁEM  TYLKO Z JEDNĄ FIRMĄ ALE ZAWSZE BYŁA WIZJA LOKALNA I O TYM ZAWSZE JEST MOWA CO GDZIE  JAK I DLA KOGO cool

50

Odp: Catering to twój WRÓG! - nie dajcie się omamić dobrą szamką... :)

FreeStyler_DMX napisał/a:

Na tej "rozdzielni" było zasilone : 2 zestawy Verse 7 kW, mikser A&H i 2 odsłuchy po 300 W....


Kwestię prądową już pomińmy, bo listwa mogła się zwyczajnie spalić, a impreza skończyć godzinę wcześniej. Za to uziemienie - jego całkowity praktycznie brak, tego już się nie da wybaczyć. mad

A teraz pytanie z innej beczki: Ilu z Was, jadąc pracować, zabiera ze sobą gaśnice ?

51

Odp: Catering to twój WRÓG! - nie dajcie się omamić dobrą szamką... :)

artis-sound napisał/a:
FreeStyler_DMX napisał/a:

Na tej "rozdzielni" było zasilone : 2 zestawy Verse 7 kW, mikser A&H i 2 odsłuchy po 300 W....


Kwestię prądową już pomińmy, bo listwa mogła się zwyczajnie spalić, a impreza skończyć godzinę wcześniej. Za to uziemienie - jego całkowity praktycznie brak, tego już się nie da wybaczyć. mad

A teraz pytanie z innej beczki: Ilu z Was, jadąc pracować, zabiera ze sobą gaśnice ?


A pewnie ze tak. Są w autach albo w obiektach użytku publicznego.

52

Odp: Catering to twój WRÓG! - nie dajcie się omamić dobrą szamką... :)

sa w autach to sie zgadza ale zanim dolecisz do auta to bedzie lipa.
Mój szefu ma zawsz gaśnice przy stole mikserskim  i 1 przy scenie zawsze to bliżej tongue

53

Odp: Catering to twój WRÓG! - nie dajcie się omamić dobrą szamką... :)

hehe spoko to zdjęcie dawno czegoś takiego nie widziałem ale mi Panowie poprawiliście humor  big_smile  big_smile  big_smile  big_smile

54

Odp: Catering to twój WRÓG! - nie dajcie się omamić dobrą szamką... :)

A jednak, spece ciągle są wśród nas smile

55

Odp: Catering to twój WRÓG! - nie dajcie się omamić dobrą szamką... :)

Niestety, bo moim zdaniem tu nie ma nic do śmiechu... dodam jeszcze fakt, że to był wiejski plener, mała scena, a ten przedłużacz był przed plandekami reklamowymi na froncie sceny, nie było barierek, czyli ktoś z % we krwi i piwem w ręku mógł przez przypadek to zalać... Co do przewodów to były wielopary do zasilenia PARaków, które na tej sztuce zasiliły SoundSystem... Tak to niestety jest jak takie imprezy obsługuje przysłowiowy Pan Zdzisio i Szwagier...

Ostatnio edytowany przez FreeStyler_DMX (2012-04-08 21:49:23)

Polska Strona Programu FreeStyler
http://freestylerdmx.cba.pl
http://www.jwlight.pl

56

Odp: Catering to twój WRÓG! - nie dajcie się omamić dobrą szamką... :)

hmm to pozwolę sobie zadać takie pytanie.

Jak koledzy zapobiegać takim cudom?
Bądźmy szczerzy dużo osób robi nie raz wiejskie imprezy i wiadomo jak to z prądem... czyli co większa uwaga na to gdzie leżą nasze przedłużacze i na to jak się w pina Catering?
hmm... chętnie posłucham waszych rad.
Pozdrawiam i wesołych ostatnich godzin świąt życzę smile

57

Odp: Catering to twój WRÓG! - nie dajcie się omamić dobrą szamką... :)

Ja zawsze wymagam na plenerach 3x32A na moją wyłączność i wara od tego przyłącza...

Polska Strona Programu FreeStyler
http://freestylerdmx.cba.pl
http://www.jwlight.pl

58

Odp: Catering to twój WRÓG! - nie dajcie się omamić dobrą szamką... :)

Różnicowo-prądowy?

Michał Bystrzycki
--------------------

59

Odp: Catering to twój WRÓG! - nie dajcie się omamić dobrą szamką... :)

avekamil napisał/a:
vandj napisał/a:

zawsze trzymam się takiego schematu na stałych instalacjach - przy ciągłym pow. 6-8H
1 do 9-10 A
1,5 do 16A
2 do 20A

Dla stałych instalacji jest to realne. Niestety w instalacjach mobilnych takie założenie jest niewykonalne. Byś musiał postawić kilkanaście jak nie kilkadziesiąt rozdzielnic z różnymi typami zabezpieczeń żeby było po bożemu.
...
pozdro.

Co ty opowiadasz?

Podobne zastosowanie przy mobilnych (pomijasz zabezpieczenia poniżej 16A)
wystarczy wyjść 3x1,5mm2 z gniazda zabezpieczonego B16 - maxymalne obciążenie przewodu od 17A do 22A *zależy od ułożenia z innymi przewodami - teoretycznie na zabezpieczenie możesz śmiało dopinać do 3,5kW - z 1,5 zalecam do 2kW z 2,5 do 3,5kW (zab 16A daje nam 3,6kW) - teraz patrząc na długość przewodu - jego obciążalność spada proporcjonalnie do długości oraz odejść na boki z zasilanego odcinka - tu polecam 3x2,5mm2 lub rzucić pion 32a + postawić mała rozdzielnie 32A w połowie drogi i rozprowadzić 16A z jednego miejsca w dowolny kierunek

dajmy na to par led może brać  do 200W (zależy od diody) 10szt śmiało możesz na 1,5 zapiąć - sami "chajna bubble"  piszą na obudowach urządzeń przy lampach które produkują (z opcja podaj 230 dalej) do max 10 fixtur na pierwsze urządzenie

Druga sprawa to listwy których użyłeś - nie mam do czegoś takiego zaufania - nazywam to lidlowe przedłużacze niby 1,5mm a czasem nawet 1mm nie ma. standardowy kot !!! nic wiecej
http://informatorbudownictwa.pl/images/stories/32471:pce.jpg

Trzecia sprawą jest brak zaufania - w jachrance, mazurkas-ie  pomogło . jak widzisz ze ktoś się kreci zaklej gafą wolne gniazda zawrze działa (wprowadza jadło podawców w błąd) sami przychodzili i pytali czy gniazda są sprawne - szybka odpowiedz NIE smile


ps. tu masz moje wyliczenia z roku 2009 co do punktów gastronomicznych - nic nie wybiło i takie zestawienia robię od 2009 do dziś przy dużo większym obciążeniu - po wtopie w 2008 gdzie mimo iż każdy dostał to co chciał to piał gdzie tylko mógł.

Ostatnio edytowany przez vandj (2012-04-10 14:58:46)

Post's attachments

catering.rar 223.34 kb, 40 downloads since 2012-04-10 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

60

Odp: Catering to twój WRÓG! - nie dajcie się omamić dobrą szamką... :)

vandj napisał/a:

wystarczy wyjść 3x1,5mm2 z gniazda zabezpieczonego B16

Stary, to co napisałeś jest błędne, jeżeli będziemy to rozważali z TEORETYCZNEGO punktu widzenia.
Nie możesz wyjść w ten sposób tj. z zabezpieczenia 16A wyjść 3*1,5mm2. Jeżeli byśmy chcieli zrobić to zgodnie z prawidłami sztuki to musielibyśmy dodatkowo na każdym przewodzie 1,5mm2 dać wyłącznik nadprądowy 10A.
To taki sam błąd jak podłączenie przewodu 2,5mm do zabezpiecznia 32A.

vandj napisał/a:

lub rzucić pion 32a + postawić mała rozdzielnie 32A w połowie drogi i rozprowadzić 16A z jednego miejsca w dowolny kierunek

Oczywiście że tak jest poprawnie smile

vandj napisał/a:

Druga sprawa to listwy których użyłeś - nie mam do czegoś takiego zaufania - nazywam to lidlowe przedłużacze niby 1,5mm a czasem nawet 1mm nie ma. standardowy kot !!! nic wiecej

Może nie sprecyzowałem tego wcześniej, ale instalacja wyglądała tak, że do "kota" z zabezpieczeniami 32A był wpięty przewód 2,5mm2 z trójnikiem ( takim jak na zdjęciu poniżej ) Dopiero do niego było wpięte trzy przewody po 1,5mm2 które uległy stopieniu. Reszta przewodów 2,5 została nietknięta ( jednego przeciąłem i sprawdzałem czy wszystko ok )

Mam w firmie ze 3 kilometry tych przewodów - niestety nierealne jest żeby wszędzie stosować te trójniki - często muszę dać listwę którą rozszywam się na takie urządzenia jak pary led lub pixelbary.

Mam do nich pełne zaufanie jeżeli pracują przy prądach do których zostały zaprojektowane.

Wszystkie przewody które są w firmie, zostały wykonane przez mnie. Szukałem czarnych list które by były solidne i mogły wytrzymać bez problemu 3500W. Niestety ani ABL ani PCE nie mają ich na stanie - są tylko białe które mnie nie urządzają.


vandj napisał/a:

Trzecia sprawą jest brak zaufania - w jachrance, mazurkas-ie  pomogło . jak widzisz ze ktoś się kreci zaklej gafą wolne gniazda zawrze działa (wprowadza jadło podawców w błąd) sami przychodzili i pytali czy gniazda są sprawne - szybka odpowiedz NIE smile

Brak zaufania jest zawsze. Niestety nie jestem wróżką i nie potrafię przewidzieć czyiś zachowań . Jak coś widzę - reaguję.
Ale ten pomysł z zaklejaniem gniazd będę musiał wdrożyć w firmie. Najlepiej umówionym kolorem taśmy.

vandj napisał/a:

ps. tu masz moje wyliczenia z roku 2009 co do punktów gastronomicznych - nic nie wybiło i takie zestawienia robię od 2009 do dziś przy dużo większym obciążeniu - po wtopie w 2008 gdzie mimo iż każdy dostał to co chciał to piał gdzie tylko mógł.

Spoko - można wszystko wyliczyć i podłączyć. ALe nie można przewidzieć zachowań ludzi - przykład:
Podciągnąłem strefie gastro siłę pod sam namiot  ( zrobiłęm im przysługę bo to nie należało do moich obowiązków ). A oni zamiast podpiąć się piecami do gniazd postanowili że przeciągną sobie swój pomarańczowy przedłużacz z dalekich prowincji chin. Jak już się domyślasz z przedłużacz przesyłał prąd przez kilka chwil a później zaczął się smażyć - zabezpieczenie 16A wyrzuciło w samą porę.

Jak robiłem zabezpieczenie energetyczne i oświetleniowe wioski piwnej na woodstocku to też wszystko było git i cacy  - mimo że do rozdysponowania był ponad megawat mocy.

BTW. Nie lubię tych rozdzielaczy z ABL i PCE - mają za duży luz gdy się je spina z wtyczkami innych producentów ( nie zawsze połączenie jest szczelne ). Te które używamy są pozbawione tej wady.

Ostatnio edytowany przez avekamil (2012-04-18 23:44:32)

Post's attachments

rozdzielacz.JPG
rozdzielacz.JPG 48.96 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg