31

Odp: Catering to twój WRÓG! - nie dajcie się omamić dobrą szamką... :)

Kris to chyba robicie tylko z jedną firmą od kotletów..

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

32

Odp: Catering to twój WRÓG! - nie dajcie się omamić dobrą szamką... :)

Poza tym panowie nie okłamujmy się ale w naszym pięknym kraju nad Wisłą, niestety posiadane uprawnienie nie zawsze odzwierciedlają posiadaną wiedzę. Z podłączeniem cateringu to jest tak że jak sobie sam nie sprawdzisz to może być kicha. Poza tym ja wyznaję zasadę nie ufaj nikomu, a zwłaszcza sobie ... smile

Ostatnio edytowany przez Dawid (2012-04-06 19:24:50)

33

Odp: Catering to twój WRÓG! - nie dajcie się omamić dobrą szamką... :)

jeśli nie ufasz sobie przy tworzeniu instalacji to Ci współczuję. kto jak kto, ale Ty musisz być pewien tego co robisz

34

Odp: Catering to twój WRÓG! - nie dajcie się omamić dobrą szamką... :)

Ja wole zasadę ufaj tylko sobie, a jak się zawahasz, to sprawdź wszystko jeszcze raz...

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

35

Odp: Catering to twój WRÓG! - nie dajcie się omamić dobrą szamką... :)

tomcio napisał/a:

Ja wole zasadę ufaj tylko sobie,a jak się zawahasz, to sprawdź wszystko jeszcze raz...

Przy skręcaniu 3faz proszę kolegów (szczególnie jednego) o sprawdzenie.

Michał Bystrzycki
--------------------

36

Odp: Catering to twój WRÓG! - nie dajcie się omamić dobrą szamką... :)

poza tym na mufach jest opis, gdzie faza, gdzie N, więc trzeba poprostu skupić się na tym co się robi

37

Odp: Catering to twój WRÓG! - nie dajcie się omamić dobrą szamką... :)

To tylko i wyłącznie twoja wina. po odpaleniu i sprawdzeniu obwodów zaazwyczaj sie układa i pożadkuje kable pod scianami itd itp.
druga sprawa złamałeś zasadę każdego elektryka na świecie. - zły dobór zabezpieczeń do okablowania instalacji (przy zwarciu wyskoczy ale nie przy przeciążeniu)

do jak byś chciał wydrukować A0 na drukarce max A4.

zawsze trzymam się takiego schematu na stałych instalacjach - przy ciągłym pow. 6-8H
1 do 9-10 A
1,5 do 16A
2 do 20A 

co do 3 faz - suma napięć wyniesie 0 smile plus trochę efektów
większa radość jest przy upaleniu się punktu N przy transformatorze obciążonym pow. 1MW Triplex wysiada tongue

co do kateringu to niech się walą na grzbiet - robiłem kiedys katering na ponad 7 agregatów 50KVA i pierwszego dnia ok, 2 ok i dzień imprezy agregat sie wyłącza a co? panowie dodali sobie opiekacze do gniazd siłowych w elektrowniach zapinając przewody na wyciosane z Pinokia kliny i wpychając gdzie popadnie. a zjeb dostałem ja że nie pilnowałem bydlaków

38

Odp: Catering to twój WRÓG! - nie dajcie się omamić dobrą szamką... :)

kajmar888 napisał/a:

jeśli nie ufasz sobie przy tworzeniu instalacji to Ci współczuję. kto jak kto, ale Ty musisz być pewien tego co robisz

Widzę że co poniektórzy żartów nie rozumieją.

vandj napisał/a:

To tylko i wyłącznie twoja wina. po odpaleniu i sprawdzeniu obwodów zaazwyczaj sie układa i pożadkuje kable pod scianami itd itp.
druga sprawa złamałeś zasadę każdego elektryka na świecie. - zły dobór zabezpieczeń do okablowania instalacji (przy zwarciu wyskoczy ale nie przy przeciążeniu)

do jak byś chciał wydrukować A0 na drukarce max A4.

zawsze trzymam się takiego schematu na stałych instalacjach - przy ciągłym pow. 6-8H
1 do 9-10 A
1,5 do 16A
2 do 20A

święta racja kolego vandj, ale co poniektórzy  nie są w stanie tego zrozumieć, a jak się im o tym mówi to cię zjadą że ich nie znasz i oskarżasz.

39

Odp: Catering to twój WRÓG! - nie dajcie się omamić dobrą szamką... :)

vandj napisał/a:

większa radość jest przy upaleniu się punktu N przy transformatorze obciążonym pow. 1MW Triplex wysiada

Odbiegając od tematu, kilkanaście kilometrów od miejscowości gdzie mieszkam leci linia przesyłowa 750kV. Linia jest częściowo czynna po stronie polskiej (ukraińska część jest rozebrana). Obecnie służy ona wyłącznie jako obciążenie pojemnościowe do kompensacji mocy biernej. Ale podczas prób napięciowych efekty są powalające smile Przeskoki iskier do słupa widać w biały dzień (strzały co kilka - kilkanaście sekund), a we mgle przewody są otoczone fioletową poświatą smile

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

40

Odp: Catering to twój WRÓG! - nie dajcie się omamić dobrą szamką... :)

vandj napisał/a:

To tylko i wyłącznie twoja wina. po odpaleniu i sprawdzeniu obwodów zaazwyczaj sie układa i pożadkuje kable pod scianami itd itp.

Czy ja gdzieś napisałem, że przewody były porozrzucane?
To się stało po kilku godzinach imprezy gdy zrobiło się ciemno i catering postanowił podłączyć ogrzewacze i oświetlenie dla kuchni w przewód który znaleźli pod stołem.

vandj napisał/a:

druga sprawa złamałeś zasadę każdego elektryka na świecie. - zły dobór zabezpieczeń do okablowania instalacji (przy zwarciu wyskoczy ale nie przy przeciążeniu)

Odkąd pracuje w branży nie spotkałem się z zabezpieczeniami 10A na rozdzielnicach dla gniazd shucko - a takie powinno być dla zastosowanego rozdzielacza z przewodem 1mm2.
Nawet podpinając się takim rozdzielaczem do ściany gdzieś tam będzie zabezpieczenie 16A. Więc co bym nie robił i tak będzie źle i niezgodnie ze świętymi prawami elektryków.

vandj napisał/a:

zawsze trzymam się takiego schematu na stałych instalacjach - przy ciągłym pow. 6-8H
1 do 9-10 A
1,5 do 16A
2 do 20A

Dla stałych instalacji jest to realne. Niestety w instalacjach mobilnych takie założenie jest niewykonalne. Byś musiał postawić kilkanaście jak nie kilkadziesiąt rozdzielnic z różnymi typami zabezpieczeń żeby było po bożemu.

Błędem było podpięcie do domku z zabezpieczeniem 32A. I tego się trzymajmy.

Dawid napisał/a:

co poniektórzy  nie są w stanie tego zrozumieć, a jak się im o tym mówi to cię zjadą że ich nie znasz i oskarżasz.

A znasz mnie?

Dawid proszę Cię daruj sobie takie osobiste wycieczki. Jak już mówiłem nie znasz mnie więc proszę jeszcze raz nie insynuuj tego jakie poglądy głoszę i daruj sobie poglądy o tym co rozumiem, albo i nie.

Postaraj się czytać ze zrozumieniem.
A jak chcesz pogadać i się poprzekomarzać to zapraszam na priv podam Ci numer telefonu i sobie pogadamy.

pozdro.

Ostatnio edytowany przez avekamil (2012-04-07 11:41:07)

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg

41

Odp: Catering to twój WRÓG! - nie dajcie się omamić dobrą szamką... :)

tomcio napisał/a:
vandj napisał/a:

większa radość jest przy upaleniu się punktu N przy transformatorze obciążonym pow. 1MW Triplex wysiada

Odbiegając od tematu, kilkanaście kilometrów od miejscowości gdzie mieszkam leci linia przesyłowa 750kV. Linia jest częściowo czynna po stronie polskiej (ukraińska część jest rozebrana). Obecnie służy ona wyłącznie jako obciążenie pojemnościowe do kompensacji mocy biernej. Ale podczas prób napięciowych efekty są powalające smile Przeskoki iskier do słupa widać w biały dzień (strzały co kilka - kilkanaście sekund), a we mgle przewody są otoczone fioletową poświatą smile

Zrób zdjęcie jak będziesz miał okazje smile

42

Odp: Catering to twój WRÓG! - nie dajcie się omamić dobrą szamką... :)

masz jakieś foty tego zjawiska chętnie bym zobaczył

43

Odp: Catering to twój WRÓG! - nie dajcie się omamić dobrą szamką... :)

tomcio napisał/a:
vandj napisał/a:

większa radość jest przy upaleniu się punktu N przy transformatorze obciążonym pow. 1MW Triplex wysiada

Odbiegając od tematu, kilkanaście kilometrów od miejscowości gdzie mieszkam leci linia przesyłowa 750kV. Linia jest częściowo czynna po stronie polskiej (ukraińska część jest rozebrana). Obecnie służy ona wyłącznie jako obciążenie pojemnościowe do kompensacji mocy biernej. Ale podczas prób napięciowych efekty są powalające smile Przeskoki iskier do słupa widać w biały dzień (strzały co kilka - kilkanaście sekund), a we mgle przewody są otoczone fioletową poświatą smile

a ja natomist slyszalem ze linia jest pod napieciem tylko po to zeby jej zlomiarze nie rozkradli wink

44

Odp: Catering to twój WRÓG! - nie dajcie się omamić dobrą szamką... :)

To nie prawda. Byłem nie tak dawno w stacji w Widełce i rozmawiałem z technikami tam pracującymi. Linia jest wykorzystywana w celach energetycznych.
Fotki porobię jak będę miał "cynk" o jakiejś próbie napięciowej.

Ostatnio edytowany przez tomcio (2012-04-07 12:53:08)

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

45

Odp: Catering to twój WRÓG! - nie dajcie się omamić dobrą szamką... :)

To ja dorzucę fotkę o tym jak zasilić nagłośnienie...
Na tej "rozdzielni" było zasilone : 2 zestawy Verse 7 kW, mikser A&H i 2 odsłuchy po 300 W....

Ostatnio edytowany przez FreeStyler_DMX (2012-04-07 17:31:34)

Post's attachments

IMG_1947.JPG
IMG_1947.JPG 100.25 kb, 8 downloads since 2012-04-07 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Polska Strona Programu FreeStyler
http://freestylerdmx.cba.pl
http://www.jwlight.pl