16

Odp: Catering to twój WRÓG! - nie dajcie się omamić dobrą szamką... :)

Po takiej akcji wystawia się FV.

17

Odp: Catering to twój WRÓG! - nie dajcie się omamić dobrą szamką... :)

Dawid napisał/a:

Nie wymagajcie od kucharza czy kelnera że ci zrobi symetryczne rozłożenia na obciążeniu itp. Nie wymagaj od nich aby byli elektrykami.

Jeśli kucharz bierze się za instalację, to można i TRZEBA tego wymagać.
Tak samo jeśli elektryk zajmuje się gotowaniem w ramach cateringu, to można i TRZEBA wymagać od niego książeczki zdrowia.

Dawid napisał/a:

Kontroluj co jakiś czas co się dzieje z twoimi przewodami, bo widzę że wyznajesz zasad: podłączone, działa to ok, nie trzeba się w ogóle martwić. Stosuj odpowiednie zabezpieczania, a jak nie (czego w ogóle nie powinno się robić) to o wiele częściej kontroluj przewody !!!

Niby tak, ale też musi być pewna granica w lekceważeniu otoczenia przez inne ekipy. Co to byłaby za robota jeśli trzeba by rozstawiać straże, robić patrole itd.

18

Odp: Catering to twój WRÓG! - nie dajcie się omamić dobrą szamką... :)

Zgadzam się z Kacprem. Wszystkie ekipy pracujące przy produkcji eventu powinny być PRO. Skoro catering nie potrafi wykonać poprawnej instalacji niech zatrudni sobie kogoś z uprawnieniami kto to zrobi. Świetnym przykładem jest Mazurkas który ma swoich techników którzy odpowiadają za elektrykę i oświetlenie Cateringu. Nie raz spotykałem się z cateringiem który zapytał się czy może wpiąć się w moją instalację, pytam ile ciągnie ten bemar? odp: eee psi chuj, jakieś 200W, patrze na tabliczkę znamionową a tam 2300W - subtelna różnica.

19

Odp: Catering to twój WRÓG! - nie dajcie się omamić dobrą szamką... :)

Kolego KacperP, oczywiście że jeśli chciałbyś pracować przy jedzeniu to musisz mieć książeczkę bo tego wymaga prawo, natomiast aby podpiąć zwykły czajnik, bemar i inne pierdoły na 230V polskie prawo nie wymaga uprawnień. Powinni mieć własnego elektryka, ale dobrze wiemy jak jest.

20

Odp: Catering to twój WRÓG! - nie dajcie się omamić dobrą szamką... :)

Dawid napisał/a:

natomiast aby podpiąć zwykły czajnik, bemar i inne pierdoły na 230V polskie prawo nie wymaga uprawnień.

W instalację stałą po odbiorach itp. tak. Ale bez uzgodnienia w instalację tymczasową, bez uzgodnienia z osobą odpowiedzialną? Zaczyna być ślisko.
Niezależnie od wszelkich przepisów i wybiegów wobec przepisów dla swojego dobra należy dopytać się "gdzie możemy się podłączyć? Czy możemy się tutaj podłączyć?"

21

Odp: Catering to twój WRÓG! - nie dajcie się omamić dobrą szamką... :)

Dawid napisał/a:

Kontroluj co jakiś czas co się dzieje z twoimi przewodami, bo widzę że wyznajesz zasad: podłączone, działa to ok, nie trzeba się w ogóle martwić. Stosuj odpowiednie zabezpieczania, a jak nie (czego w ogóle nie powinno się robić) to o wiele częściej kontroluj przewody !!!

Ogarnij się... nie znasz mnie to proszę nie insynuuj jakie poglądy wyznaje. pffff

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg

22

Odp: Catering to twój WRÓG! - nie dajcie się omamić dobrą szamką... :)

Jeżeli się mylę to mnie poprawcie, ale bez uprawnienia SEP-E w miejscu pracy nie masz uprawnień, żeby wpiąć wtyczkę do rozdzielni.

23

Odp: Catering to twój WRÓG! - nie dajcie się omamić dobrą szamką... :)

w świetle prawa wychodzi na to że masz rację

24

Odp: Catering to twój WRÓG! - nie dajcie się omamić dobrą szamką... :)

No to kolega Dawid chyba się myli, bo tak samo jak wymóg książeczki zdrowia tak i wpinanie się do instalacji elektrycznej jest regulowany przez prawo.

25

Odp: Catering to twój WRÓG! - nie dajcie się omamić dobrą szamką... :)

A wszyscy macie uprawnienia?

Michał Bystrzycki
--------------------

26

Odp: Catering to twój WRÓG! - nie dajcie się omamić dobrą szamką... :)

osobiście dopiero w czerwcu-lipcu będę robił SEP-E

Ostatnio edytowany przez Mikey (2012-04-06 12:15:25)

27

Odp: Catering to twój WRÓG! - nie dajcie się omamić dobrą szamką... :)

Raczej podstawa w tej branży...

Odp: Catering to twój WRÓG! - nie dajcie się omamić dobrą szamką... :)

E+D. Zaczynałem bez ale to były pierdoły, obecnie sobie nie wyobrażam. Jak ma mnie pierdyknąć to już lepiej zgodnie z prawem wink  cool

29

Odp: Catering to twój WRÓG! - nie dajcie się omamić dobrą szamką... :)

ja powiem tylko tyle uprawnienia nie zwalniają od głupoty nieraz widziałem jak elektrycy z wieloletnim stażem i uprawnieniami w bezpieczniki gwiździe wkładali,

dla mnie najlepszym rozwiązaniem problemu nie niekontrolowanego podpięcia się w moją instalacje jest używanie osprzętu siłowego tak jak to ma miejsce w zachodnich firmach z którymi zdarza mi się współpracować a po za tym trzeba pilnować niestety głupota ludzka nie zna granic bez znaczenia na uprawnienia

30

Odp: Catering to twój WRÓG! - nie dajcie się omamić dobrą szamką... :)

a w moim przypadku było wręcz odwrotnie odkąd pamiętam zawsze przed montażem tego typu kotletów było z góry ustalone  ile wlotów i ile kW dla cateringu i nigdy nie było problemów cool