16

Odp: MagicQ wizualizer

Wgrałem od nowa system (7) i teraz hula ten Visualizer.
Szukałem wszędzie opcji rozmieszczania głów wedle swoich upodobań, ale chyba takie rzeczy tylko w erze?

17

Odp: MagicQ wizualizer

Poszukaj jeszcze bo gdzieś to jest. Możesz ustawić odległości na zasadzie x y od chyba środka. W zobacz czy Ci się coś pokazuje jak prawym klikniesz w wizualizerze. I zobacz też w patch w magicq bo tam są też ustawienia urządzeń patchowanych w wizualizerze.

Powodzenia.

18

Odp: MagicQ wizualizer

Super, poukładałem głowy na scenie wink , ale albo mi się zdaje albo macra nie działają w Vis? Na zwykłym Magic Q PC jest ok.

19

Odp: MagicQ wizualizer

O jakie makra chodzi?

20

Odp: MagicQ wizualizer

Załóżmy zmiana goba czy zoom zapisane na przycisku klawiatury

21

Odp: MagicQ wizualizer

Sprawdzone, działa wszystko.
Zrobiłem makro, które bezpośrednio wybiera gobo dla urządzeń oraz makro, które włącza pamięć z gobem. Obie opcje działają.
Na jednym komputerze MagicQ PC, na drugim MagicQ Vis.

22

Odp: MagicQ wizualizer

No to nie wiem, w SETUP macro/enable i na VIS nie działa.
Z tymi macrami napisałem też odpowiedź w innym temacie nt ich działania, a konkretniej nie działania w tle. Poruszając głowami i wciśnięciu macro na klawiaturze Ekran pozostaje na paletach i pozostaje zaznaczona grupa wraz z POS, ale niestety nie da się sterować głowami tylko trzeba od nowa wybierać grupę pos... Tak ma być, że macro nie działa w tle?

23

Odp: MagicQ wizualizer

A co masz na myśli, że makro ma działać w tle?
Jeśli masz zapisane w makro wybór grupy urządzeń i następnie palety typu BEAM i wciskasz to makro to zgodnie z zasadami działania konsolety aktywują się parametry typu BEAM. Skoro w makro masz wpisane działania z programatora to jest to nic innego jak Ty byś w programatorze wybrał grupę i następnie paletę czyli zmieniłeś wybór grupy urządzeń i aktywowałeś parametry typu BEAM - stąd taki efekt a nie inny.
Aha, ja korzystałem do VIS z wersji 1.5.7.3 i tam działają makra, sprawdziłem kilka pod różnymi przyciskami.

24

Odp: MagicQ wizualizer

Masz rację, w sumie macro w tym momencie jak wciskam obsługuje BEAM czyli focus i iris , a przy tym wyłącza działanie POS. Trzeba by wtedy zrobić kolejne macro, które włączy POS w głowach, aby nie mielić myszką.
A co do Vis to mam wersję stabilną 1.5.7.2

25

Odp: MagicQ wizualizer

Nie trzeba robić kolejnego makra. Jeśli operacja dotyczy tej samej grupy urządzeń wystarczy w tym makro jako ostatni krok wykonać naciśnięcie przycisku POS.
Sprawdziłem działa.

26

Odp: MagicQ wizualizer

OK, ale aby nie ustawiać konkretnego POS (bo wtedy zawsze głowy powrócą do zapisanej pozycji) tylko ogólnie aby był dostęp do ramki POS?  Próbowałem klikać na samą ramkę POS jak zapisywałem macro, ale niestety trzeba jednak jakąś konkretną pozycję ustawić ponieważ program nie robi tego. Ale chyba za dużo wymagam. roll

27

Odp: MagicQ wizualizer

aby aktywować okno wystarczy wcisnąć przycisk POS
z tego co wiem to masz PC Winga, tam jest przycisk POS, COL, BEAM, skorzystaj z nich a nie tylko z myszki

tak poza tym, posiadasz ekran dotykowy?

28

Odp: MagicQ wizualizer

Niestety tylko zwykły laptop ze skopaną klawiaturą (układ strasznie głupi tzn jakieś wodotryski z boku i czasem lubią się wcisnąć szczególnie gdy jest ciemno) i staram się wszystko mieć w zasięgu stołu bądź macra na klawiaturze laptopa. Myszki używam tylko przy programowaniu playbacków, a poza tym staram się ją omijać.
Mówisz o przyciskach POS, BEAM i COL. Wiem o nich i używam, ale sam dobrze wiesz, że przed ich wciśnięciem muszę wybrać grupę. Fajnie byłoby kupić coś dotykowego, ale to znowu koszt  sad
Dochodzę do wniosku że lepiej kupić klawiaturę na USB jakąś solidną i postawić przed stołem, a stół postawić na laptopie tam gdzie jest klawiatura, wtedy wszystko będzie w zasięgu ręki i tylko ekran zostanie jako jedyna zaleta tego laptopa.
P.S.
Dopiero teraz do mnie dotarło z tymi grupami, czyli zapisuję wybór grupy jako macro, a dalej już guzik POS i pozamiatane... dobry pomysł  wink

Ostatnio edytowany przez pawcio203 (2012-11-11 22:04:44)

29

Odp: MagicQ wizualizer

To też dobre rozwiązanie, ja miałem inne ale to nie ma znaczenia.
Ważne jest to, że nie trzeba wybrać grupy aby aktywować dane atrybuty, wystarczy wcisnąć POS, COL, BEAM i atrybuty na enkoderach i aktywne okna zmieniają się.

30

Odp: MagicQ wizualizer

1. Zadbaj o ortografię nie da się czytać.
2. Co się starałeś zrobić? I co ma Cobald do MQ PC?