46

Odp: Scena

Ok tak się robi... ale widziałem przypadki mozolnej naprawdę mozolnej pracy gdzie wieszano fixtury z drabiny czas montażu x2.

47

Odp: Scena

to pewne, i kupa potu na tyłkach świetlików hmm

48

Odp: Scena

Sorki ,że pokazuje przykłady eurolite ale http://soundsystemconnection.it/lang-en … -tvgs.html
Do czegoś takiego mógłbym już wpiąć metalową kratownicę ?
Bo chciałbym żeby mieć taką scenę jak ta w linku 32m2 i jak przyszłość na to pozwoli z takiego statywu jak ten zrobić większą scenę tyle ,że trzeba by było wipiąć metalową kratownicę w statyw.I nie wiem jak to ogranąć w sensie na co zbierać tak naprawdę.Bo nie chce kupować czegoś a potem znowu zmieniać.Jak już mam coś kupić to przyszłościowo smile

49

Odp: Scena

http://www.ltt.com.pl/produkty/produkt/alptek-55006500

50

Odp: Scena

A orientuje sie ktoś w jakiej cenie alptek 5500?

51

Odp: Scena

I w tego alptek'a jak montuje się kratownice.W te kwadraty na samym dole ?

52

Odp: Scena

kładziesz ją na rogach które są na górze dżiniaka

53

Odp: Scena

do każdego dżiniaka są adaptery i przystawki (przynajmniej powinny być) wink

54

Odp: Scena

Cze
Fago - sorki ,że się wtrącę , ale o co Ci chodzi?.
Chcesz mieć scenę czy konstrukcję sceniczną.?
Jeśli konstrukcję sceniczną -to tak jak chłopaki piszą kupujesz ''dzinaki'',
oczywiście adaptery i przystawki, czyli ''helikoptery'', podstawy,
ileś tam mb kraty, kornery,podstawy płytowe i itp. i masz konstrukcję sceniczną.
Jeśli to ma być jeszcze scena to oczywiście ileś '' bideków''
+ plus nogi i masz. Oczywiście , jeśli to też ma slużyć na plenery to trzeba dokupić łuki i itp.
Jeśli myślisz o scenie - jak podałeś linka po prostu kupujesz konstrukcję i zadaszenie, osprzęt do dachów i konstrukcji, podesty itp
i masz Scenę.

55

Odp: Scena

O patrzcie na tą chwile chce mieć coś takiego : http://www.youtube.com/watch?v=b_s7bCXo … re=related
Potem jeśli zajdzie taka potrzeba patrze przyszłościowo to da się nawet w taki statyw jak tu na filmie włożyć pionową kratownicie i dokupić te wszysktie windy helikoptery smile Itd. I złożyć taki prostokąt ? Czy też potrzebny jest statyw o zupełnie innej budowie ?
To było 1 pytanie.Zakładam też ,że koszta takiej sceny są ogromne ,dlatego tą pierwszą opcje może po częsci wykluczam ale taką jak na filmie myślę ,że kiedyś stać by mnie było na zakup taki statywów i kratownicy truss.I tutaj też pada pytanie czy na takich 4 statywach bez żadnych wind helikopterów itd.Tylko samą korbką mógłbym podnieść kwadrat ? Tylko zastanawiam się jak połoczączyć 4 kratownice truss skoro np. przednia sciana wchodzi w adapter.Ogółem chciałbym mieć coś takiego jak na filmie tylko ,że jako kwadrat.I nie wiem jak coś takiego spiąć razem ze sobą.

P.S co to helikoptery smile Szukałem w guglach ale pojawiały sie same rc big_smile
Z góry mówię żebyś nie denerwowali się na mnie w tematach estrady jestem zielony smile

56

Odp: Scena

słuchaj, helikoptery, rogi it'd to nic innego jak "nakładki" na dziniak dzięki którym możesz podnieść kratę, mogą one mieć kształt U w który wkładasz kratę, albo aliskafów które zapinasz na kracie. a żeby zbudować porządny dach potrzebujesz specjalnych wózków które na wyciągarkach podnoszą dach który niejako jedzie po pionowych słupach z kraty. a jeśli chcesz wersję budżetową to stawiasz 4 dziniaki z adapterami na nich kładziesz kwadrat ( dach ) i podnosisz do góry

57

Odp: Scena

O kolejny film : http://www.youtube.com/watch?v=9pmv2cpM … re=related
Chce mieć identycznie wszystko jak on na tą chwilę oczywiście.Potem natomiast planuję dobudować boki i tył żeby powstał kwadrat tylko nie wiem czy da się jakoś to spiąć.I jeszcze jedno jak myślicie to będzie wyglądać w miare efektownie i do estrady będzie to podobne bez stosowania kratownic jako nogi ?

58

Odp: Scena

na tym filmie doskonale widać rogi, przypatz się w jaki sposób krata łączy się z dziniakiem

59

Odp: Scena

Ok widzę widzę ale co w przypadku kiedy ja chce z czegoś takiego zrobić kwadrat.Wiadomo 2 następne statywy ale jak połączyć to wszystko te 4 dziniaki i 4 kraty w jeden kwadrat ?

60

Odp: Scena

Cze,
Dokupujesz po prostu cornery 2D i łączysz i masz kwadrat , jeśli to ma być na dzinakach lub 3D + podstawy płytowe , jeśli ma stać na kracie słupowej ( oczywiście dokupujesz też kratę słupową ) i stawiasz.