16

Odp: GrandMA 2 i klawiatura MIDI USB

Sebian napisał/a:

To jeszcze w tym temacie zapytam, jak powinno brzmieć makro dla klawisza w nanokey gaszące dimmer w urządzeniu na zasadzie flash'a.

Makra to są programy napisane poleceniami linii komend. Takie działanie jak opisujesz nie ma z tym nic wspólnego.
Tego nie robi się przy pomocy makro, ale właśnie przy pomocy flasha wink
Klawisz midi powinien mieć przypisany klawisz flash executora (a dokładniej ten klawisz executora, który w grandMA2 jest zdefiniowany jako funkcja flash), a w tym executorze powinna być cue która tym głowom daje np. dimmer do zera.

17

Odp: GrandMA 2 i klawiatura MIDI USB

no to tak to zrobiłem, przypisałem ośmiu executorom poszczególne aparaty, każdy button executora podpiąłem pod odpowiedni klawisz midi i grając melodyjkę gasiłem odpowiednie aparaty. Ale myślałem że znalazłby się bardziej "oszczędny" sposób big_smile

Ostatnio edytowany przez Sebian (2011-06-13 18:33:05)

18

Odp: GrandMA 2 i klawiatura MIDI USB

Panowie! ratujcie. ja właśnie drugi dzień siedzę i kombinuję jak tu zmapować poszczególne opcje onpc 2 żeby gadały z moim kontrolerem midi
(AKAI mpd32) wykrywa go bez problemu  jednak zupełnie nie kumam o co chodzi z tymi makrami. A makra pewnie będą mi potrzebne bo chcę nie tyle co pomapować guziki (tu mi panel dotykowy pomoże) co heble i te 4 główne jogi do parametrów  tak więc z kontrolera nie wysyłam nut (bo nie wciskam padów) a parametry (bo kręcę gałkami ) i znowu bieda bo w zakładce /midi remotes/ trzeba na dzień dobry określić nutę. Na forum MA zauważyłem że kontrolę nad heblami da się uzyskać na kontrolerze behringera. Wie ktoś coś więcej? lub chociaż pokrótce opisałby mi jak wygląda prawidłowo procedura mapowania MIDI wirtualnego stołu. może jednak się da?

19

Odp: GrandMA 2 i klawiatura MIDI USB

kubutek napisał/a:

A makra pewnie będą mi potrzebne bo chcę nie tyle co pomapować guziki (tu mi panel dotykowy pomoże) co heble

Suwaki executorów przy midi mapuje się bezpośrednio, makra nie mają nic z tym wspólnego. Trzeba podać nutę sterującą, kanał, typ "exec", podać który executor, oraz obiekt "fader".

kubutek napisał/a:

i te 4 główne jogi do parametrów  tak więc z kontrolera nie wysyłam nut (bo nie wciskam padów) a parametry (bo kręcę gałkami ) i znowu bieda bo w zakładce /midi remotes/ trzeba na dzień dobry określić nutę.

Nie można mapować sterowania enkoderami.

20

Odp: GrandMA 2 i klawiatura MIDI USB

tak żeby nie tworzyć nowego tematu wie ktoś jak zmusić Grandme on pc 2 do odpalenia się w rozdzielczości 1366x768 bez ucięcia programu, chodzi o to że program sam ustawia się pod wysokość monitora przez co kawałek programu staje się ucięty

** Enttec PlayBack Wing  współpracuje z Gma2 ?

Ostatnio edytowany przez KossB (2012-02-15 19:07:20)

21

Odp: GrandMA 2 i klawiatura MIDI USB

aha czyli dokładnie tak jak myślałem a na encoderach bardzo mi zależało bo mamy na stanie babcie 2  ale nie zawsze będę mógł jej użyć i chciałem sobie to rozwiązać łącząc 2 porta MPD'a i panel dotykowy. Kacper mam do ciebie wielką prośbę dałoby radę żebyś opisał mi dokładnie jak zmapować chociaż te executory? dopiero się uczę a mam mało czasu stąd proszę o bezpośrednią pomoc (screeny albo dokładny opis) np na maila kubapos2@poczta.onet.pl Na pierwszej sztuce w stolicy w ramach wdzięczności od razu zapraszam na jakiś przedni trunek.

22

Odp: GrandMA 2 i klawiatura MIDI USB

też mam z tym problem i wydaje mi się że wypadałoby podpiąć 2gi monitor wtedy coś może zaskoczyć zgaduję że używasz windows7 na laptopie sam jeszce nie sprawdzałem ale pokombinowanie z rozdzielczościami systemowymi może pomóc

23

Odp: GrandMA 2 i klawiatura MIDI USB

KossB napisał/a:

jak zmusić Grandme on pc 2 do odpalenia się w rozdzielczości 1366x768 bez ucięcia programu

Nie można. Rozmiar jest stały.

KossB napisał/a:

** Enttec PlayBack Wing  współpracuje z Gma2 ?

Chyba da się go zmusić do tego.

kubutek napisał/a:

Kacper mam do ciebie wielką prośbę dałoby radę żebyś opisał mi dokładnie jak zmapować chociaż te executory?

Nie ma wielkiej filozofii. Już pisałem że:

KacperP napisał/a:

Trzeba podać nutę sterującą, kanał, typ "exec", podać który executor, oraz obiekt "fader".

Jak się wejdzie do tej zakładki "MidiRemotes" to po dodaniu tam linii widać kolumny Note, Channel, Type, Page, Executor, Button...
W Type trzeba "Exec" a w Button trzeba "Fader" a pozostałe kolumny w zależności która nuta i który executor.

24

Odp: GrandMA 2 i klawiatura MIDI USB

KacperP napisał/a:

Jak się wejdzie do tej zakładki "MidiRemotes" to po dodaniu tam linii widać kolumny Note, Channel, Type, Page, Executor, Button...
W Type trzeba "Exec" a w Button trzeba "Fader" a pozostałe kolumny w zależności która nuta i który executor.

to juz sobie ogarnąłem ale jednak mam jeszcze problem chyba z konfiguracją kontrolera wiem że sygnał z niego wychodzi bo po podaniu nuty windows odtwarza piano jakieś sam onpc tez go widzi ale akcja jest tego typu że w ustawieniach głównych programu dla MIDI IN mogę ten sam kontroler wybrać w 3 opcjach MPD32 (mpd32 2) (mpd32 3) może cos namodziłem w ustawieniach midi juz na stole bo monitor żadnych nut nie rozpoznaje kanały na wyjściu z kontrolera mam w dwóch grupach 1a-16a 1b-16b. napisałby mi ktos jak na samym stole skonfigurować prawidłowo wloty midi?

25

Odp: GrandMA 2 i klawiatura MIDI USB

Setup/Console/Midi Show Control
Być może tutaj trzeba "MSC In Mode" ustawić na MIDI.

26

Odp: GrandMA 2 i klawiatura MIDI USB

Chopaky a zobaczcie co ja znalazłem.

http://ma-share.net/forum/read.php?3,13 … #msg-13786

Albo się mylę albo tutaj ktoś uruchomił nanokeya.

27

Odp: GrandMA 2 i klawiatura MIDI USB

Lub jeszcze na to luknijcię http://www.youtube.com/watch?v=1QmLDfRrPaw

http://www.youtube.com/watch?v=q5LJHGj3fJ0

Ostatnio edytowany przez Fago (2012-03-28 13:00:05)

28

Odp: GrandMA 2 i klawiatura MIDI USB

ja tak pracuje od czasu do czasu ale bez takich kombinacji z midi  , tak czy siak musisz miec 2port-a , wiec czemu nie wykorzystac dmx in do tego alfa lub sgm i do dzieła.  tak wogole to ile kosztuje taki kontroler midi ,

29

Odp: GrandMA 2 i klawiatura MIDI USB

Behringer kosztuje ok. 800 zł Ale ja będę próbował uruchomić korga nano kontrol wink

Ostatnio edytowany przez Fago (2012-03-28 13:27:28)

30

Odp: GrandMA 2 i klawiatura MIDI USB

Jestem tylko ciekaw jaki sygnał wysyłają suwaki z behringera...Czy też CC jak ktoś już stwierdził w przypadku nano kontrola  ?

Albo jak coś takiego uruchomić smile ?
http://www.youtube.com/watch?v=2i5V7Lox … bucbfJctg=

Zapewne tutaj też będzie zabawa z przesyłaniem midi przez midi ox potem do  midi yoke a potem do grandmy.Ale co dalej to ja już nie wiem...
Jeśli ktoś będzie chciał pomóc smile Będę OGROMNIE wdzięczny wink

Ostatnio edytowany przez Fago (2012-03-28 13:56:19)