16

Odp: Tanie głowy na start - Futurelight PHS-200 vs PR lighting Pilot 150

Dzisiaj w sklepie widziałem (używanego) Futurelighta z 500W żarówką. Podotykałem go i co by nie mówić... wykonanie naprawdę na wysokim poziomie.

Podczas czytania tego wątku przez chwilę zacząłem myśleć o używanych Macach 250 - ale czy to mi przeczywiście potrzebne na studniówkach, weselach, małych firmowych balach?
Jak będą (kieeeedyś) koncerty - to wtedy tylko Martin i to nie 250, a 500.

W tej chwili skupiałbym się ku Futurelightowi - ale jak macie jakieś inne pomysły albo uwagi do mojego toku myślenia to po to jest forum by dyskutować smile

17

Odp: Tanie głowy na start - Futurelight PHS-200 vs PR lighting Pilot 150

lukaszk napisał/a:

Podczas czytania tego wątku przez chwilę zacząłem myśleć o używanych Macach 250 - ale czy to mi rzeczywiście potrzebne na studniówkach, weselach, małych firmowych balach?
Jak będą (kieeeedyś) koncerty - to wtedy tylko Martin i to nie 250, a 500.

Już 500 wylatują z riderów zastępują je 700 a nawet rzekł bym ze za rok max dwa 700 powoli będą znikać

18

Odp: Tanie głowy na start - Futurelight PHS-200 vs PR lighting Pilot 150

wg. mnie Twój tok rozumowania jest o tyle błędny że nie ma znacenia czy robisz studniówki czy koncerty, to urządzenia powinny działać w miarę bez awaryjnie. Natomiast futurelighty nie są najbardziej bezawaryjnymi urządzeniami! po co Ci główka która większość żywota spędzi w serwisie, albo będziesz się z nią bujał. Bo to Ci tilt siądzie, lampa nie będzie chciała się odpalić, gobo będzie nachodziło w połowie na strumień światła ( znam z autopsji ) wybór nalezy do Ciebie, ale kwestia nie jest w tym że nie chcesz kupić sławnych maców żeby nie płacić za markę, ale w tym że chcesz nabyć urządzenie które zwyczajnie będzie Ci służyć

19

Odp: Tanie głowy na start - Futurelight PHS-200 vs PR lighting Pilot 150

Co do PR Lighting to te glowy maja dobry PR natomiast lighting juz niebardzo, z futurelightem jest podobnie, to poprostu tani sprzet ktory zazwyczaj byl zastepstwem drozszych urzadzen, np do stalych instalacji typu klub, hotel itp, gdzie dla wlasciciela kryterium wyboru bylo 100% cena. Jezeli chcesz kupic cos "na dluzej" to zakup MAC 250+/MAC 500, kupowanie uzywanych w klubie chinczykow to nie jest dobry pomysl. wszyscy wiemy jak sie o sprzet dba w lokalach.

20

Odp: Tanie głowy na start - Futurelight PHS-200 vs PR lighting Pilot 150

lukaszk napisał/a:

Dzisiaj w sklepie widziałem (używanego) Futurelighta z 500W żarówką. Podotykałem go i co by nie mówić... wykonanie naprawdę na wysokim poziomie.

Tja... Zgadza się, z zewnątrz mechanicznie wykonana na wysokim poziomie. A co w środku... Hmmm nie spotkałem się z uszkodzonym procesorem, trafami zasilającymi i większą częścią mechanizmów. Ale... same sterowniki silników krokowych (a w zasadzie ich uszkadzanie się) wystarczająco do mnie przemawiają aby się tej głowy wystrzegać. W zeszłym roku w okresie bodajże wakacyjnym z 6 razy naprawiałem tą samą głowę z tym samym uszkodzeniem. A swoją drogą w niektórych modelach futurelight nie ma dimmera neutral

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

21

Odp: Tanie głowy na start - Futurelight PHS-200 vs PR lighting Pilot 150

nie ma dimmera, pryzmy rotacyjnej funkcji lamp on po dmxie

22

Odp: Tanie głowy na start - Futurelight PHS-200 vs PR lighting Pilot 150

tomcio napisał/a:

W zeszłym roku w okresie bodajże wakacyjnym z 6 razy naprawiałem tą samą głowę z tym samym uszkodzeniem.

To cos "po wuju" Ci te naprawy wychodza wink tongue

23

Odp: Tanie głowy na start - Futurelight PHS-200 vs PR lighting Pilot 150

Za błędy konstrukcyjne ja nie odpowiadam.... Chyba że trafiłem na całą partię złych driverów (choć wątpię, bo w innych głowach pracują poprawnie). Uszkodzenie silnika wykluczyłem zamieniając go z egzemplarzem z drugiej identycznej głowy.

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)