31

Odp: Alternetywne sterowanie Sunstrip Active

makon napisał/a:

Hej
Doskonale do Twoich zastosowań nadaje się PixelMapping i wbudowany media serwer z Chamsysa.
Możesz bliżej przyjrzeć się tematowi tutaj:
http://chamsys.co.uk/magicq_pixelmapp

Zastanawiałem się nad tym już wcześniej. Jest jedno ALE. Chamsys nie obsługuje DMX IN - jest to wada wykluczająca go, gdyż ja chce sterować z jednej konsolety, a przy chamsysie to odpada. Musiałbym kupić dedykowanego WINGA i dopiero wtedy odpalać max 10 snapów przypisanych do winga.

KacperP napisał/a:

12 stripów to na tyle dużo aby robić efekty, chasery, efekty bitmapowe, ale za mało aby pixelmapper zrobił uzasadnioną różnicę. Zestawić to w matrycę i mamy pole 12x10 pikseli.
To może być za mało aby zobaczyć efekt tarczy animacji z efektu bitmapowego z grandMA, a animacja z pixelmappera też szału nie zrobi.
Wydaje mi się że będzie za mały gwizdek na parę jaką daje pixelmapper.

Podejrzewam że na tą ilość stripów to Vector PC z konwerterem (ten wcześniejszy USB-DMX, bez brzeszczota) by wystarczył, a wyzwalanie chaserów podpiąłbym pewnie pod makra, makra wrzucił do desktop, a tam nadał skróty klawiszowe.

W sumie chodzi mi niekoniecznie o efekt MATRYCY ale żeby móc wykorzystać moc sunstripów czyli defacto zaadresowanych na osobnych kanałach ( padający deszcz itp. )
Co do Vectora to jest ten sam problem jak z chamsysem - to kolejna konsoleta i kolejne urządzenie które trzeba kontrolować. Szukam możliwości obejścia tego problemu. Jaka to jest ta magiczna wersja vectora? Coś nie w temacie jestem smile

kiju napisał/a:

Pytanie czy napewno tego typu rozwiazanie jest Ci potrzebne. Mediaserwer to naprawde niemale pieniadze wiec moze warto pomyslec o konsolecie. Jam cos przedzwon do mnie to podrzuce Ci kilka rozwiazan - 517109459. Pozdrawiam.

No właśnie mediaserwer nie jest mi konieczny. Chodzi mi bardziej o to by wysterować 12 sztuk sunstripów i ewentualnie pixelbarów xeosa. Mediaserwer to był mój pomysł do rozpatrzenia. 
Przedzwonie jutro.

robeq napisał/a:

znalazłem jeszcze coś takiego :
http://www.youtube.com/watch?v=jonl_ua2mQY

Madrix ciekawa zabawka... jednak już wolałbym chamsysa z racji tego, że jest bardziej elastyczny. No i najważniejsza wada ... brak wejścia DMX.

Jak niczego nie wymyślę. To naprawdę pozostanie użycie chamsysa i świecenie na dwie ręce hmm

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg

32

Odp: Alternetywne sterowanie Sunstrip Active

Vector PC za darmo może wysyłać pierwsze wyjście DMX poprzez Art-Net. Nie ma żadnej magii wink

Na tym forum była już historia z Congo Offline jako dobrą darmową konsoletą, ale okazało się że takie darmowe Congo ogranicza częstotliwość artnetu, więc zaproponowałem Vector PC i zadziałało.
A oto ten temat aby być "w temacie" wink
http://www.forum-oswietlenia.pl/viewtop … 78&p=6

Wątek znalazł swój podział i kontynuację... poradniczek się zrobił tongue
http://www.forum-oswietlenia.pl/viewtopic.php?id=589

Wejście DMX do Vector PC robi się tylko poprzez ePorta. Domyślam się że byłby on wykroczeniem budżetowym w tym przypadku, dlatego wspominam o skrótach klawiszowych.

33

Odp: Alternetywne sterowanie Sunstrip Active

a własnie odnośnie Vectora

ostatnio tak mnie zastanawiało jak zrobić matrycę z sunstripów

każdy sunstrip trzeba dodać jako 10 dimmerów i każdy kanał pojedynczo wrzucać na siatkę matrixa??
przy większej ilości było by to pracochłonne smile

34

Odp: Alternetywne sterowanie Sunstrip Active

Można po 10 wrzucać. Chyba już można ustawić kierunek wypełniania, trzeba sprawdzić.
Wcześniej wypełnianie szło tylko z lewej do prawej, góra-dół, ale coś mi świta że chyba to ulepszono. Sprawdzę przy okazji.

35

Odp: Alternetywne sterowanie Sunstrip Active

ale kiszka
chciałem sprawdzić a to nie ma biblioteki do sunstripa hmm

36

Odp: Alternetywne sterowanie Sunstrip Active

a 10 dimmerów? to nie biblioteka smile

37

Odp: Alternetywne sterowanie Sunstrip Active

vandj napisał/a:

a 10 dimmerów? to nie biblioteka smile

oj tam oj tam nie każdy sie zna big_smile

HANS - DZIKUS - jeden i ten sam człowiek :)

38

Odp: Alternetywne sterowanie Sunstrip Active

chodzi mi o to żeby dodać jedno urządzenie w "SPOT" które będzie miało 10 dimmerów
nieważne smile

czy poprzez DMXa można wywołać wbudowane programy?
z instrukcji wynika że tylko ręcznie?

p.s. nakarmcie w końcu tą Alę

Ostatnio edytowany przez artmajster (2011-04-27 10:47:52)

39

Odp: Alternetywne sterowanie Sunstrip Active

Ala musi być przynajmniej spamu nie ma smile
Przy trybie 10 kanałowym urządzenie ma 10 kanałów. nie pamietam jak jest przy innych modach ale raczej nie ma tam możliwości odpalenia wbudowanych programów za pomocą dmxa - nikt z tego nie korzysta mając generatory w stołach.
W ma2 jest możliwość zrobienia urządzenia z 10 dimerami w ma1 tylko 10 urządzeń 1 kanałowych - raczej w pozostałych stołach tez będzie 10 dimerów - chyba ze vector - bo za cholerę nie mogę go okiełznać - może dla tego ze nie pracuje u Grody??? tongue

40

Odp: Alternetywne sterowanie Sunstrip Active

Można sobie w Vectorze zrobić urządzenie z 10 dimmerów, ale to tylko sposób aby się wkopać. W pewnych sytuacjach może to wystarczyć, ale to jednak nieciekawa forma używania. Wybieranie poszczególnych pikseli będzie nieprzyjemne.
Zdecydowanie radzę pozostać przy pojedynczych dimmerach i używać matryc. Nie ma w nowym sofcie ulepszeń do tworzenia matryc, ale te 120 pikseli to wcale nie tak dużo przerzucania przy tworzeniu matrycy.