16

Odp: Alternetywne sterowanie Sunstrip Active

Makon czytaj uwaznie tu nie chodzi o konsolete tylko o ALTERNATYWNE rozwiazanie.
Wiec tak jezeli chcesz te sunstripy zmappowac to jedna linia dmx to 51 stripow wiec dosc sporo z ledami juz jest troche gorzej. W praktyce zazwyczaj my z serwera wychodzilismy artnetem a na scenie stal jakis procesoe dmx np. Taki enttecowy na 4 linie. Co do tego arkaosa pro to nie jestem pewien ale raczej bedzie mial jeden mapper. Pytanie czy napewno tego typu rozwiazanie jest Ci potrzebne. Mediaserwer to naprawde niemale pieniadze wiec moze warto pomyslec o konsolecie. Jam cos przedzwon do mnie to podrzuce Ci kilka rozwiazan - 517109459. Pozdrawiam.

17

Odp: Alternetywne sterowanie Sunstrip Active

Może to rozjaśni sprawę!

http://www.youtube.com/watch?v=Vymhi5-aRIA
http://www.youtube.com/watch?v=UCK0VOYlDhs
http://www.youtube.com/watch?v=YWS6ss_qAtQ

18

Odp: Alternetywne sterowanie Sunstrip Active

12 stripów to na tyle dużo aby robić efekty, chasery, efekty bitmapowe, ale za mało aby pixelmapper zrobił uzasadnioną różnicę. Zestawić to w matrycę i mamy pole 12x10 pikseli.
To może być za mało aby zobaczyć efekt tarczy animacji z efektu bitmapowego z grandMA, a animacja z pixelmappera też szału nie zrobi.
Wydaje mi się że będzie za mały gwizdek na parę jaką daje pixelmapper.

Podejrzewam że na tą ilość stripów to Vector PC z konwerterem (ten wcześniejszy USB-DMX, bez brzeszczota) by wystarczył, a wyzwalanie chaserów podpiąłbym pewnie pod makra, makra wrzucił do desktop, a tam nadał skróty klawiszowe.

Ostatnio edytowany przez KacperP (2011-04-19 10:28:08)

19

Odp: Alternetywne sterowanie Sunstrip Active

znalazłem jeszcze coś takiego :
http://www.youtube.com/watch?v=jonl_ua2mQY

Do you speak English?
Yes, I don't

20

Odp: Alternetywne sterowanie Sunstrip Active

rozumiem że łączenie samych urządzeń w linii dmx odbywa się tradycyjnie, czyli szeregowo?

21

Odp: Alternetywne sterowanie Sunstrip Active

Mikey napisał/a:

rozumiem że łączenie samych urządzeń w linii dmx odbywa się tradycyjnie, czyli szeregowo?

W sensie że tradycyjnie to każde ze swoim adresem? A szeregowo ze zdublowane?

To tylko i wyłącznie tradycyjnie bo ma to służyć jako matryca. Każde na osobnym pixelu wink

22

Odp: Alternetywne sterowanie Sunstrip Active

midams napisał/a:

W sensie że tradycyjnie to każde ze swoim adresem? A szeregowo ze zdublowane?

To tylko i wyłącznie tradycyjnie bo ma to służyć jako matryca. Każde na osobnym pixelu wink

Nie obraź się, ale Twoja wypowiedź jest dla mnie zbyt inteligientna, niczesława nie zrozumiałem big_smile

23

Odp: Alternetywne sterowanie Sunstrip Active

Mikey napisał/a:
midams napisał/a:

W sensie że tradycyjnie to każde ze swoim adresem? A szeregowo ze zdublowane?

To tylko i wyłącznie tradycyjnie bo ma to służyć jako matryca. Każde na osobnym pixelu wink

Nie obraź się, ale Twoja wypowiedź jest dla mnie zbyt inteligientna, niczesława nie zrozumiałem big_smile

Sam się zakręciłem.

A powiedz co oznacza tradycyjnie,a co szeregowo smile

Ostatnio edytowany przez midams (2011-04-19 14:36:51)

24

Odp: Alternetywne sterowanie Sunstrip Active

Szeregowo to chyba można łączyć urządzenia... ale adresować ?

Do you speak English?
Yes, I don't

25

Odp: Alternetywne sterowanie Sunstrip Active

robeq napisał/a:

Szeregowo to chyba można łączyć urządzenia... ale adresować ?


O tym samym pomyślałem. A adresować to tylko i wyłącznie dublować zamiast szeregowo łączyć

26

Odp: Alternetywne sterowanie Sunstrip Active

midams napisał/a:
robeq napisał/a:

Szeregowo to chyba można łączyć urządzenia... ale adresować ?


O tym samym pomyślałem. A adresować to tylko i wyłącznie dublować zamiast szeregowo łączyć

Czekaj czekaj....chodzi ci o to że na jednej lini DMX podłączasz dajmy na to te 12 sunstripów nadajesz adresy pierwszym 4 i później na pozostałych 8 dublujesz te 4 adresy, czyli masz 3 grupy zaadresowane jako jedna i tylko 4 programujesz? Coś takiego wnioskuje po tym co piszesz  big_smile

Do you speak English?
Yes, I don't

27

Odp: Alternetywne sterowanie Sunstrip Active

moją ciekawość pochłania jak się łączy urządzenia w przypadku bitmap i jak są adresowane

28

Odp: Alternetywne sterowanie Sunstrip Active

Po prostu...podłączasz, każdy osobny adres, potem wprowadzasz do sterownika, konsolety, programu jak są ułożone i zaczynasz zabawe... właśnie pobrałem sobie demko MADRIX'a i dwoma kliknięciami mam fale, koło rozszerzające się, można importować animacje...szkoda tylko że licencja kosztuje 1500 zł tongue tongue

Do you speak English?
Yes, I don't

29

Odp: Alternetywne sterowanie Sunstrip Active

dzięki robeq dokładnie o takie łopatologiczne wytłumaczenie mi chodziło wink

30

Odp: Alternetywne sterowanie Sunstrip Active

Kamilu zainstaluj sobie MagicQ  PC i pobaw się trochę matrycami. Może podpasuje Ci te rozwiązanie na jeden sezon.