16

Odp: Lightmaxx by FAME czyli LEDBAR + Pilot 3000 i niewyjaśnione mruganie.

Terminator...ja tego na żywo na oczy nie widziałem xD

Musze w końcu na magazyn skoczyć i obadać te kabelki.
Rozumiem tylko że błąd w fixturze to to nie jest raczej? Pierwsza jaką zrobiłem i pewny nie jestem... smile

Do you speak English?
Yes, I don't

17

Odp: Lightmaxx by FAME czyli LEDBAR + Pilot 3000 i niewyjaśnione mruganie.

Nie chce mi się tu wykładu trzaskać, ale proponuje doczytać o dopasowaniu linii. Dla użytkowników kabli mikrofonowych - czy widzieliście noty katalogowe tychże przewodów? Czy widzieliście jakie jest tłumienie dla sygnału 250kHz? Sam robiłem pomiary jak miałem problemy z parami firmy "Lightmaxxx". Terminator przy linii DMX opartej o kabel mikrofonowy to tylko dodatkowy tłumik sygnału.
A zapytam tak:
Czy jako przewód antenowy do TV też używacie kabla mikrofonowego?

Ostatnio edytowany przez tomcio (2011-04-09 13:47:41)

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

18

Odp: Lightmaxx by FAME czyli LEDBAR + Pilot 3000 i niewyjaśnione mruganie.

Tytułem wstępu:
Nie chcę tutaj robić wykładu,ale wg. mnie 99.9% instalacji stałych działa na kablach mikrofonowych i jest git.Również wg. mnie ok. 85% instalacji touringowych działa na tym samym okablowaniu-łącznie z Transami (wiem bo widziałem).Co zaś do impedancji okablowania to proponuję się przyjrzeć takiemu np. wyjściu Composite Video,które przeważnie jest zrealizowane na złączu RCA(chinch),ktre nijak nie posiada falowej impedancji 75 ohm i jakos nikt nie placze,zeby to osiagnac trzeba by uzyc zlacza BNC.

Ostatnio edytowany przez bob34 (2011-04-10 23:16:09)

19

Odp: Lightmaxx by FAME czyli LEDBAR + Pilot 3000 i niewyjaśnione mruganie.

To poproszę mi w takim razie wyjaśnić dlaczego to na RCA nie da się uzyskać impedancji falowej 75Ohm? I dlaczego to na złączu BNC da się tą impedancję falową wyciągnąć?
Co do tych 99,9% - przykro mi, ale kolega jest w błędzie. Co do instalacji tourningowych czy samego Transcolor - nie wiem, nie widziałem, nie znam z tamtąd nikogo, ale stosowanie kabli mikrofonowych to brak profesjonalizmu. Może to i działa, ale taką instalację podciągnąłbym pod określenie "prowizorki".

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

20

Odp: Lightmaxx by FAME czyli LEDBAR + Pilot 3000 i niewyjaśnione mruganie.

tomcio napisał/a:

To poproszę mi w takim razie wyjaśnić dlaczego to na RCA nie da się uzyskać impedancji falowej 75Ohm? I dlaczego to na złączu BNC da się tą impedancję falową wyciągnąć?
Co do tych 99,9% - przykro mi, ale kolega jest w błędzie. Co do instalacji tourningowych czy samego Transcolor - nie wiem, nie widziałem, nie znam z tamtąd nikogo, ale stosowanie kabli mikrofonowych to brak profesjonalizmu. Może to i działa, ale taką instalację podciągnąłbym pod określenie "prowizorki".

Z prostego powodu-impedancja falowa złącza RCA nie jest równa 75 Ohm,co zaś do reszty to używanie mikrofonówek jest podyktowane czysto finansowymi względami.Czy kolega wie i mógłby się podzielić kosztami 1 mb kabla DMX vs. kabel mikrofonowy?I jeszcze tytułem dopowiedzi-złącze BNC od początku było projektowane jako łącznik kabli koncentrycznych(choć na początku niekoniecznie antenowych),stąd też jego parametry.

Ostatnio edytowany przez bob34 (2011-04-10 23:33:29)

21

Odp: Lightmaxx by FAME czyli LEDBAR + Pilot 3000 i niewyjaśnione mruganie.

jak można porównywać sygnał symetryczny cyfrowego do niesymetrycznego analogowego (kabel antenowy). Rozumiem że mierzyłeś degradację sygnału podając sygnał cyfrowy dmx-a podając szybko zmieniającą się wartość od 0 do 255 na wszystkich 512 kanałach (co prawda taka sytuacja nie następuje zbyt często. Obiecuję w wolnych chwilach sprawdzić moje dywagacje na ten temat organoleptycznie i sprawdzić degradację takiego sygnału na odcinku testowym lini. Odpowiem o szczegółach za jakiś czas:)

Odnośnie terminatorka mi z migającymi bez sensu led-ami pomogła konstrukcja testerka dmx, taki bryloczek.

bigclive.com/dmxtest.htm

pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez clubbeer (2011-04-10 23:38:45)

22

Odp: Lightmaxx by FAME czyli LEDBAR + Pilot 3000 i niewyjaśnione mruganie.

clubbeer napisał/a:

jak można porównywać sygnał symetryczny cyfrowego do niesymetrycznego analogowego (kabel antenowy). Rozumiem że mierzyłeś degradację sygnału podając sygnał cyfrowy dmx-a podając szybko zmieniającą się wartość od 0 do 255 na wszystkich 512 kanałach (co prawda taka sytuacja nie następuje zbyt często. Obiecuję w wolnych chwilach sprawdzić moje dywagacje na ten temat organoleptycznie i sprawdzić degradację takiego sygnału na odcinku testowym lini. Odpowiem o szczegółach za jakiś czas:)

Odnośnie terminatorka mi z migającymi bez sensu led-ami pomogła konstrukcja testerka dmx, taki bryloczek.

bigclive.com/dmxtest.htm

pozdrawiam

Uwierz mi na slowo ,że analogowy sygnał video jest dużo bardziej podatny na wszelakie zniekształcenia niż szeregowo podana cyfra jaką jest DMX.A jeśli chodzi o różne "cuda" to kiedyś miałem chińskiego LED-PAR-a ,który świecił wyłącznie na 1 gałęzi splittera.Amen

23

Odp: Lightmaxx by FAME czyli LEDBAR + Pilot 3000 i niewyjaśnione mruganie.

wieże że przy sygnale analogowym o taki paśmie będzie tak jak piszesz. Natomiast przy stosowaniu naszego sygnału dmx w "praktyce" nie udało mi się go zdegradować do poziomu by był nie rozpoznawalny dla odbiorników nawet stosując na jednej lini 3 (trzy) YGREKI:) i prawie 32 urządzenia. Ale rzeczywiście zrobię obiecany eksperyment wydaje mi się że prócz zaokrąglonego delikatnie sygnału nie zobacze nic ciekawego przy lini do 100m.

A CCC też ma coś do powiedzenia w tym przypadku.

24

Odp: Lightmaxx by FAME czyli LEDBAR + Pilot 3000 i niewyjaśnione mruganie.

bob34 napisał/a:

Z prostego powodu-impedancja falowa złącza RCA nie jest równa 75 Ohm

Proszę mi to udowodnić za pomocą jakiejś noty katalogowej, bądź specyfikacji tego złącza.

bob34 napisał/a:

Czy kolega wie i mógłby się podzielić kosztami 1 mb kabla DMX vs. kabel mikrofonowy?.

Ostatnia cena za metr przewodu DMX (jaką mam na fakturze) to 3,20zł

clubbeer napisał/a:

jak można porównywać sygnał symetryczny cyfrowego do niesymetrycznego analogowego (kabel antenowy).

Nie można - to było porównanie dotyczące impedancji falowej linii. W tym przypadku linia symetryczna/niesymetryczna nie ma znaczenia. Odbicie sygnału to odbicie sygnału, czyli zakłócenie.

clubbeer napisał/a:

Rozumiem że mierzyłeś degradację sygnału podając sygnał cyfrowy dmx-a podając szybko zmieniającą się wartość od 0 do 255 na wszystkich 512 kanałach (co prawda taka sytuacja nie następuje zbyt często.

Tak - dokładnie to zapiąłem oscyloskop na końcu linii i obserwowałem interferencje jak i kształt sygnału podstawowego.

clubbeer napisał/a:

wieże że przy sygnale analogowym o taki paśmie będzie tak jak piszesz. Natomiast przy stosowaniu naszego sygnału dmx w "praktyce" nie udało mi się go zdegradować do poziomu by był nie rozpoznawalny dla odbiorników nawet stosując na jednej lini 3 (trzy) YGREKI:) i prawie 32 urządzenia. Ale rzeczywiście zrobię obiecany eksperyment wydaje mi się że prócz zaokrąglonego delikatnie sygnału nie zobacze nic ciekawego przy lini do 100m.

W przypadku który miałem było około 70m linii na przewodzie mikrofonowym. Dwa pary będące na końcu dostawały na tyle "zaokrąglone" zbocze narastające sygnału, że robiły sobie dziwne mrugnięcia, bądź zmiany kolorów z powodu błędu w odczycie paczki danych.
Akurat nie zaprzecze - widziałem działające linie na mikrofonówce, itp itd, ale odkąd wymiana tych kabli na przewody DMX przyniosła skutek jestem cięty na mikrofonówki w DMXie  wink
Wybaczcie, ale elektrotechniki i fizyki nie da się oszukać...

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

25

Odp: Lightmaxx by FAME czyli LEDBAR + Pilot 3000 i niewyjaśnione mruganie.

tu jest pokazane co się dzieje:
http://www.youtube.com/watch?v=aC6-99utTPM

2 wyżej leżące są na jednej lini DMX ze zdublowanym 1 adresem
ten niżej jest na osobnej lini też na 1 adresie.

Do you speak English?
Yes, I don't

26

Odp: Lightmaxx by FAME czyli LEDBAR + Pilot 3000 i niewyjaśnione mruganie.

hej
widzę że nie ja jeden walczę z LIGHTMAXXAMI...
miałem identyczny problem pracując z nimi pod lightjockeyem, walczyłem na wszystkie możliwe sposoby (podłączenie kilku szt., zmiana przewodów, przewody zamiennie dmx i mikrofonowe, terminator za urządzeniem) i zero efektów. Myślałem że to problem napisanego ficture, ale zarówno na ficture jak i łopatologicznie jako kanały dimmera cały czas jest co jakiś czas efekt mrugania.
Sprawdziłem jak zachowują się one pod normalnym stołem (compulite) i okazało się że po podłączeniu i odpaleniu z hebli jako kanałów dimmera zero problemów (gdzie w identycznej sytuacji pod lightjockeyem był problem)...
Stąd nasuwa mi się przypuszczenie że na błędy lightMaxxa wpływają:
- złe odseparowanie wyjścia w sterowniku światła (może jak wepniemy pomiędzy splitter DMX z separacją będzie lepiej?)
- zbyt niskie napięcie na wyjściu sterownika?

pozdrówka

27

Odp: Lightmaxx by FAME czyli LEDBAR + Pilot 3000 i niewyjaśnione mruganie.

Tak, w środę podłączyłem pod prosty sterownik Elation bodajże to był i też wszystko zaczęło działać  smile .
Pod Freestylerem to samo co pod Pilotem , też to zauważyłem smile.
O splitterze jeszcze nie myślałem ale trzeba sprawdzić. Zbyt niskie napięcie na wyjściu przy tym że wszystko inne działa normalnie i nie ma problemów raczej odpada, może faktycznie coś z separacją.... w przyszłym tygodniu sprawdzę...jak się uda to już na sztukę wjedzie w pt big_smile

Dzięki.
Pozdrawiam.

Do you speak English?
Yes, I don't

28

Odp: Lightmaxx by FAME czyli LEDBAR + Pilot 3000 i niewyjaśnione mruganie.

hmmmm też sprawdzę w tyg. jak zachowują się pod lightjockeyem przez splitter.
długo ich używasz? bo u nas pracują około pół roku i poza problemami ze wstrząsami (jedna sztuka porozłączała się w środku, pomimo że jeżdżą w casie) nie ma większych problemów z nimi.
ogólnie muszę przyznać że LIGHTMAXX nie najgorzej sobie radzi. Używamy też tej firmy około 40 Parów 64 led i zauważyłem zasadę że jeśli po wyjęciu z pudełka nie sypie się to już raczej pracuje...

ktoś może miał szansę na porównanie Ledbara LIGHTMAXXA i XEOSA? zewnętrznie nie różnią się za bardzo, a patrząc na zdjęcia pokazujące ich pracę w sieci działają podobnie...

pozdrowienia

Ostatnio edytowany przez soundspace (2011-05-06 17:27:54)

29

Odp: Lightmaxx by FAME czyli LEDBAR + Pilot 3000 i niewyjaśnione mruganie.

Ja mam LED PARy 64 LightMAXX i jedyny problem jaki z nimi mam (dość dziwny) to wolniejsze strobo na konwerterze USB-DMX. Na zwykłym sterowniku śmiga normalnie.

Polska Strona Programu FreeStyler
http://freestylerdmx.cba.pl
http://www.jwlight.pl

30

Odp: Lightmaxx by FAME czyli LEDBAR + Pilot 3000 i niewyjaśnione mruganie.

FreeStyler_DMX napisał/a:

Ja mam LED PARy 64 LightMAXX i jedyny problem jaki z nimi mam (dość dziwny) to wolniejsze strobo na konwerterze USB-DMX. Na zwykłym sterowniku śmiga normalnie.

Sprawdziłem i to samo jest u mnie.